Loading...
چهارشنبه 29 اردیبهشت 1400 مدیر عطریمو 51 0
10 نکته مهم در خرید اینترنتی عطر و ادکلن اورجینال که نمی دانید!

10 نکته مهم در خرید اینترنتی عطر و ادکلن اورجینال که نمی دانید!

همواره برای خرید ادکلن اصل باید به نکاتی کلیدی توجه کنیم تا یک انتخاب کاملاً حرفه ای داشته باشیم. این نکات شامل راههای تشخیص عطر اصل، انتخاب عطر بر اساس سن و ..

آنچه در این مطلب خواهید خواند

همواره برای خرید ادکلن اصل باید به نکاتی کلیدی توجه کنیم تا یک انتخاب کاملاً حرفه ای داشته باشیم. این نکات شامل راههای تشخیص عطر اصل، انتخاب عطر بر اساس جنسیت و سن و ... است که در مورد آنها صحبت خواهیم کرد.

ساختار عطر از چه موادی تشکیل شده است؟

عطرها رایحه های مطبوع  و خوشایندی هستند که از ترکیب اسانس های روغنی، آب، الکل و نگهدارنده ساخته شده اند. روغن و اسانس های موجود در عطر از طریق تقطیر گلها، گیاهان و سبزیجات به وجود آمده اند که همگی ترکیبات طبیعی و بسیار معطری هستند.

دسته بندی عطر از نظر بویایی

بوی عطر از ترکیب چند بوی اصلی تشکیل شده است . در میان انواع بو، چهار بوی اصلی وجود دارد که این چهار بو شامل بوی چوب و ادویه ها، گل یا میوه یا برگ، خنک و خاورمیانه ای است که هر کدام طیف وسیعی را شامل می شوند. به طور کلی همه عطرها از ترکیب این چهار شاخه اصلی ساخته می شوند. اما در هر عطری بسته به اینکه برای چه شرایط استفاده یا شخصی ساخته شده است، یکی از این سرشاخه ها قالب است. به عنوان مثال هر کدام از این سرشاخه ها برای یک فصل مناسب است. عطرهای خنک برای فصل تابستان، عطرهای گُلی برای فصل بهار و عطرهای چوبی برای پاییز و خاورمیانه ای برای زمستان مناسبند.

دسته بندی عطر از نظر غلظت و کیفیت

عطرها با توجه به میزان اسانس روغنی موجود در ترکیباتشان به 5 دسته کلی تقسیم می شوند. پرفیوم، ادو پرفیوم، ادو تویلت، ادکلن و او فرش انواع عطر هستند که از نظر غلظت، ماندگاری و کیفیت با یکدیگر کاملاً متفاوتند.

کیفیت ساخت عطر ادکلن اصل و اورجینال

عطرهای اصل نسبت به انواع تقلبی خود بسیار باکیفیت تر و در نتیجه گران ترند. برخی گمان می کنند گران بودن ادکلن های برند به برند یا مارک آن مرتبط است. البته که برند عطر در قیمت آن تاثیر دارد اما این نسبت کاملاً به کیفیت بالای عطرهای ساخته شده برند مرتبط است. زیرا کارخانجات تولید کننده عطرهای اصل، عطرها را از مواد طبیعی با کیفیت می سازند. برخی این این مواد طبیعی کمیاب و بسیار گران هستند و البته عطر باکیفیتی هم تولید می کنند. سازندگان عطرهای اصل به هیچ وجه برای ساخت عطر از مواد مصنوعی و شیمیایی استفاده نمی کنند.

فروشگاه اینترنتی ادکلن اورجینال

ارتباط مستقیم عطر با آلرژی

شاید برایتان پیش آمده باشد که بعد از اسپری یک عطر بر روی پوست بدن خودتان یا دیگران قرمزی و یا حتی خارش مشاهده کرده باشید. عطرهای تقلبی و مواد مصنوعی موجود در آنها آلرژی هستند و می توانند برای افراد حساس، حساسیت ها پوستی ایجاد کنند.

پیشنهاد ما برای خرید عطر حتماً خرید عطر اصل از برندهای مطرح و شناخته شده از فروشگاه معتبر عطر و ادکلن است.

چک کردن اصل بودن عطر

برخی از سازندگان عطرهای تقلبی تمامی تلاش خود را برای ساخت شبیه ترین عطر به محصول اصلی به خرج می دهند. حتی برخی از آنها برای ساخت عطر از اسانس بیشتر و الکل کمتری استفاده می کنند تا خریداران را گمراه کنند! اصولی ترین راه برای تست عطر و اطمینان از اصل بودن عطر چک کردن بارکد نوشته شده روی عطر با منبع اصلی عطر یعنی سایت سازنده اش است.

تنها راهی که می توان عطر تقلبی و اصل را از هم تشخیص داد با توجه به شباهت های برندهای اصلی و تقلبی، از طریق بارکد و چک کردن شماره منبع آن در سایت رسمی اش می باشد. بهترین پیشنهاد در زمینه خرید عطر اصل این است که از جاهای مورد اعتماد عطر بخرید .

خرید ادکلن اصل مردانه

خرید ادکلن اورجینال زنانه

انتخاب عطر مناسب

انتخاب با توجه به قیمت عطر

با توجه به اینکه عطر یک کالای لوکس و وارداتی است هرگز نمی تواند قیمت پایینی داشته باشد. بنابراین مطمئن باشید عطر اصل و با کیفیت و برند هرگز نمی تواند قیمت پایینی داشته باشد. اما گاهی فروشندگان عطرهای تقلبی عطر را با قیمت بالا عرضه می کنند بنابراین قیمت بالای عطر حتماً دلیل بر اصل بودن آن نیست و بهترین راه همان تست بارکد با سایت اصلی برند است.

قیمت عطر

انتخاب عطر بر اساس فصل

در طول سال هم روزهای گرم داریم و هم روزهای سرد! قطعاً هر کدام از روزها و شرایط آب و هوایی عطر مختص خود را می طلبند! اگر در یک روز گرم تابستانی یک عطر گرم را استفاده کنید، احساس گرما در وجودتان تشدید می شود و حتی ممکن است دچار سردرد شوید. اما همین عطر گرم در فصل زمستان و در سرمای هوا با گرمیش سرمای هوا را تعدیل می بخشید و آرامش را مضاعف می کند. عطر سرد هم برای هوای گرم تابستان و تعدیل حس گرما مناسب است. عطرهای معتدل معمولا در فصل بهار یا به صورت چهارفصل استفاده می شوند.

فروشگاه اینترنتی ادکلن مردانه

انتخاب عطر بر اساس شرایط استفاده

اینکه هر شرایطی عطر مختص به خود را می پذیرد حقیقتی انکار ناپذیر است. به عنوان مثال برای حضور در مهمانی های شب عطرهای رسمی استفاده میکنیم؛ برای حضور در مهمانی های سرباز، عطرهای با روایح سنگین. عطرهای ملایم برای استفاده روزانه و در محافل عمومی مثل محل کار یا تحصیل یا ... مناسبند. عطرهای تلخ و تند و گرم برای همکاران و ارباب رجوع می توانند آزار دهنده باشند و به هیچ وجه نباید در چنین شرایط هایی استفاده شوند.

اگر میخواهید با یک لباس رسمی به یک مهمانی یا قرار کاری مهم بروید، عطر گرم انتخاب بسیار مناسبی است. اگر هم میخواهید به یک مهمانی دوستانی یا دورهمی معمولی بروید، عطر ملایم و خنک را به شما پیشنهاد می کنیم. عطرهای تلخ و گرم هم مناسب مهمانی ها و محافل در محیط باز هستند.

فروشگاه اینترنتی عطر و ادکلن زنانه

انتخاب عطر بر اساس سن

همانطور که هر رایحه ای مناسب استفاده در هر شرایطی نیست. هر عطری هم مناسب هر سنی نیست! عطرهای ملایم، خنک، میوه ای و گیاهی و گلی برای استفاده در سنین پایین تر مناسبند و عطرهای ادویه ای و چوبی که سنگین ترند برای استفاده در سنین بالاتر مناسبند. اگر سری به فروشگاه های عطر معتبر عطر بزنید، قطعا در توضیحات محصول مشاهده خواهید کرد که یک عطر برای چه سنی مناسب تر است.

قیمت عطر، شماره بارکد عطر، نوع عطر، جنسیت و ... از نکاتی است که در زمان خرید اینترنتی عطر باید به آن توجه کنیم.

در زمان خرید اینترنتی عطر و ادکلن اورجینال باید توجه کنیم عطر گرم مناسب فصل سرد مثل زمستان است.

بارکد عطر را با کارخانه سازنده عطر چک کنید.

دانشنامه عطر
عضویت در خبرنامه
برای دریافت جدیدترین مقالات روز عطر و ادکلن در خبرنامه عضو شوید