Loading...
شنبه 08 آبان 1400 مدیر عطریمو 476 0
عطر مناسب هر فصل را بشناسید!

عطر مناسب هر فصل را بشناسید!

انتخاب عطر مناسب هر فصل نکات متعددی دارد که در این مقاله به مهمترین آنها پرداخته ایم

آنچه در این مطلب خواهید خواند

عطر مناسب هر فصل

انتخاب عطر مناسب نکات خاص به خود را دارد. نوع عطر، شرایط و زمان استفاده، قیمت و ... از فاکتورهای مهم در خرید ادکلن هستند. اما یکی دیگر از نکات مهم فصل استفاده از عطر است. عطرها در هوای گرم خیلی زود تبخیر و غلیظ می شوند و بوی تندتری از خود بروز می دهند. در فصل سرما تبخیر عطر به کندی صورت می گیرد و در نتیجه عطرها غلظت زیادی ندارند. در این مقاله نکات مهمی در انتخاب عطر مناسب هر فصل را ذکر کرده ایم. همچنین به تفسیر توضیح داده ایم چه عطری مناسب چه فصلی است. در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

قیمت روز ادکلن

عطر مناسب فصل

نکات مهم در انتخاب عطر مناسب هر فصل

عطر مناسب فصل بهار

فصل بهار با آمدنش با خود طراوت و شادابی و شکوفایی می آورد. این حس سبزی و تازگی به خوبی با عطری با رایحه مرکبات و سبز و القای حس دریا به خوبی منتقل خواهد شد. نت های سبز، مرکباتی، دریایی‌ ‌آبزی که با خود سبکی و خنکی به همراه دارند بهترین گزینه برای عطرهای بهاری هستند. عطرهایی که رایحه شکوفه میوه ها و درختان مثل شکوفه پرتقال دارند، یا عطرهای که بوی تند و تازه مثل نعناع ریحان دارند. عطرهایی با بوی گل های بنفشه، صد تومانی، گل برف همگی به خوبی حس آمدن فصل بهار را منتقل و شادی مضاعفی به همراه دارند. از آنجایی که هوای بهار گاهی سرد و گاهی گرم است، بهتر است عطرهایی را انتخاب کنید که خیلی هم سبک نباشند. نت های آبزی و دریایی هم برای فصل بهار بسیار جذاب هستند و مورد استفاده زیادی دارند.

خرید ادکلن مردانه

عطر مناسب فصل تابستان

تابستان فصل روزهای طولانی و گرم و شبهای کمی دمدار است. در تابستان نباید از عطرهای غلیظ استفاده کرد. عطرهای سبک مثل گلی که رایحه هایی مثل ترنج، گل رز،‌ یاس، گل ابریشم، شکوفه پرتقال و ... دارند مناسب ترین هستند. عطرهای پودری و خورشیدی بهترین ها هستند. در انتخاب عطرهای تابستانی، دقت کنید، عطرها خنک باشند و شیرینی کمی داشته باشند. عطرهایی که نت های طراوت بخش و تابستانی مثل بوی هلو را دارند یا یادآور حال و هوای دریا با گل های جزیره ای هستند مناسب ترین هستند. عطرهای تابستانی باید مناسب روزهای طولانی و گرم تابستان باشند و به خوبی حس سرما را منتقل کنند و گرمای هوا را تعدیل بخشند و باعث حس رضایت شوند. نکته آخری که باید به آن توجه کنید، میزان استفاده از عطر و ماندگاری آن است. با توجه به اینکه گفتیم در تابستان گرمای هوا باعث تبخیر عطر و در نتیجه غلظت بالای مایع عطر می شود. برای اینکه بوی عطر شدید و ناخوشایند نشود بهتر است، مقدار کمتری از عطر استفاده کنید. نهایتاً یک یا دو افشانه کافیست. نیاز به تمدید عطر هم ندارید. همان اول صبح که عطر می زنید کافیست. ادو تویلت ها مناسب ترین عطر در فصل تابستان هستند.

خرید ادکلن زنانه

عطر مناسب فصل پاییز

پاییز فصل برگ ریزان و خش خش برگ های پاییزی و باران های نم نم و ناگهانی است. حس خنکی مطلوبی که با بوی چوب و نم همراه است. فصلی که هوا کم کم رو به سردی می رود. استشمام بوی چرم و چوب می تواند این حس خوشایند را افزایش دهد و باعث آرامش و حس گرمای مطلوب شود. عطرهایی که نت چوبی، چایپر و چرمی دارند برای هوای خنک و نمناک پاییزی مناسب ترند. عطرهای پاییزی معمولا اسانس های نعناع هندی، خس‌خس، چوب صندل، کهربا و خزه بلوط را دارند. برخی از عطرها هم هستند که بوی غلیظ تر و شدیدتری دارند. عطرهایی با نت های ادویه ای، مشک، کهربایی و چوب صندل سفید. عطرهای پاییزی عطرهای سبک تر با رایحه های اغواگر و هوس انگیز هستند.

عطر مناسب فصل زمستان

زمستان فصل سرما و برف است. سرمای زمستان مانع از تبخیر بوی عطر می شود. بهتر است عطری را به عنوان عطر زمستانی انتخاب کنید که رایحه گرم و کمی آتشین داشته باشد. عطرهایی که کمی نت مرکباتی از میوه های زمستانی مثل لیمو ترش و پرتقال داشته باشند. یا عطرهایی که نت های شیرین و غلیظ مثل وانیل داشته باشند. عطرهای ادویه ای در هم زمستان بسیار ماندگار و خوشبو هستند. دقت کنید باید به سرما، روح و گرما ببخشید. رایحه باید قوی و گرما بخش باشد. مثل رایحه دارچین که خود قوی و گرم است. یا روایح دودی و کهربایی یا دانه تونکا. اینها همگی نت های بسیار قوی و مناسبند و ماندگاری بسیار خوبی در هوای سرد زمستانی دارند.

بطورکلی عطرها نباید در معرض سرما یا گرمای شدید قرار بگیرند وگرنه مولکول های آن دچار تغییر می شود و دیگر کیفیت سابق را ندارد. اگر رنگ عطر شما تغییر رنگ داد و مثلا به رنگ زرد تغییر کرد یعنی عطر تغییر کرده و دیگر مناسب نیست.

دانشنامه عطر
عضویت در خبرنامه
برای دریافت جدیدترین مقالات روز عطر و ادکلن در خبرنامه عضو شوید