Loading...
آخرین پست ها
جمعه 21 مرداد 1401
پنجشنبه 20 مرداد 1401
پنجشنبه 20 مرداد 1401
پنجشنبه 20 مرداد 1401
چهارشنبه 19 مرداد 1401
چهارشنبه 19 مرداد 1401
چهارشنبه 19 مرداد 1401
چهارشنبه 19 مرداد 1401
چهارشنبه 19 مرداد 1401
دسته بندی
آرشیو
شنبه 10 مهر 1400 مدیر عطریمو 166 0
تفاوت عطر شبانه و عطر روزانه در چیست؟

تفاوت عطر شبانه و عطر روزانه در چیست؟

ما در این مقاله قصد داریم، خصوصیات عطرهای مناسب شب و روز را به دقت بررسی کنیم. قیمت عطر و ادکلن شبانه و روزانه در حالت کلی تفاوتی با یکدیگر ندارند.

آنچه در این مطلب خواهید خواند

یکی از موارد بسیار مهم در استفاده از عطر و ادکلن، شرایط استفاده است. اینکه عطر را کجا استفاده می کنیم! در چه فصلی! عطر را برای استفاده در محل کار می خواهیم یا فقط در مهمانی ها استفاده می کنیم! تفاوت در شرایط تولید عطر و ادکلن استفاده از آن را هم دچار چالش می کند. استفاده روزمره از یک عطر سنگین و رسمی بعید است حس خوشایندی ایجاد کند. یا اینکه اگر یک عطر بسیار ملایم را در یک مهمانی شلوغ استفاده کنید، احتمالاً حتی خودتان بوی آن را نخواهید شنید.

استفاده نادرست از عطر، آن را بی اثر و یا آثار استفاده از آن را ناخوشایند می کند. ما در این مقاله قصد داریم، خصوصیات عطرهای مناسب شب و روز را به دقت بررسی کنیم. قیمت عطر و ادکلن شبانه و روزانه در حالت کلی تفاوتی با یکدیگر ندارند.

عطر روزانه چه ویژگی هایی دارد؟

رایحه عطری که در طی روز استفاده می کنید بایستی حتماً ملایم باشد.

عطرهای ملایم مناسب استفاده در مکان های عمومی مثل محل کار، باشگاه ورزشی، پارک، دانشگاه، مراکز خرید و به طور کلی هر محلی که هر فردی در طول روز به آنجا رفت آمد دارد هستند. استفاده از عطرهای تند که بوی سنگینی دارند، در طول روز آزار دهنده هستند می توانند باعث بروز سردرد شوند.

عطرهای روزانه و ملایم به خوبی سطح پوست را معطر می کنند. این عطرها با توجه به بوی ملایمی که دارند، ماندگاری و پخش بوی متوسطی دارند.

عطر شبانه چه ویژگی هایی دارند؟

عطرهای شبانه عطرهایی با رایحه سنگین هستند که پخش بوی بالا و ماندگاری طولانی داشته باشند. عطرهای مناسب مکان های رسمی، مهمانی ها و مراسم های شبانه و ... که افراد برای حضور در آنجا از عطر شب استفاده می کنند. مهمترین خصوصیت عطرهای شبانه رایحه سنگین و قوی آنهاست. این عطرها باید بتوانند به خوبی در فضا پخش و باعث جلب توجه شوند.

یک عطر شبانه رایحه گرم، تلخ، شیرین و تند دارد. عطرهایی که روایح تند دارند، ماندگاری و پخش بوی مناسبی دارند و نیازی نیست که مرتب تجدید شوند.

در میان انواع ادکلن زنانه و ادکلن مردانه که در بازار موجود هستند، عطرهای روزانه و شبانه متفاوتی با قیمت ها و خصوصیات متفاوتی یافت می شود.

عطرهای روزانه معمولا رایحه ملایمی دارند. عطرهای روز ماندگاری و پراکندگی متوسط دارند.

عطرهای روز مناسب استفاده روزانه در منزل یا مکان های عمومی مثل مراکز خرید، باشگاه ها، محیط کاری یا تحصیلی و .. هستند.

عطرهای شبانه معمولا رایحه سنگینی دارند. عطرهای شب سنگین و قوی هستند ماندگاری و پراکندگی خوبی دارند. اغلب گرم، تلخ، شیرین یا تند هستند و اکثراً بوی تندی دارند.

عطرهای شب مناسب مهمانی ها یا مراسم رسمی شبانه و قرارهای عاشقانه هستند.

دانشنامه عطر
عضویت در خبرنامه
برای دریافت جدیدترین مقالات روز عطر و ادکلن در خبرنامه عضو شوید